Kraj demokracije i vladavine prava
To bi onda, takoreći, službeno potvrdilo da od sada u Njemačkoj samo oni koji su na vlasti smiju određivati tko smije izaći na ulice. Svodi se na konačnu izjavu ništavosti Temeljnog zakona - i kraj demokracije i vladavine prava.
Socijalisti nikada nisu bili demokrati
Vladarima je u svakom trenutku dosta neposlušnih građana, a ljevičarski Zeleni, koji su danas posvuda po cijeloj zemlji, najmanje su marili za ovu istinitost nego nekada - u studentskom, mirovnom ili antinuklearnom pokretu.
Danas oni sami zauzimaju centre moći, danas je na njih usmjeren gnjev ogorčenog pokreta – i nevjerojatno je što se događa: Vi, nekoć tako progresivni, pokazujete daleko manje demokratske tolerancije, a kamoli smirenosti u ophođenju s ljudima koji razmišljaju drugačije od onoga koji je tada vladao buržoasko-konzervativnim blokom moći. To, međutim, zapravo i ne čudi, jer socijalisti nikada nisu bili slobodoljubivi demokrati, a nisu ni danas. Možda bi Dreyer trebao kako je napisala novinarka Don Alphonso u svojoj matičnoj knjižici, pogledajte barem Osnovni zakon; tamo piše u članku 8: "Svi Nijemci imaju pravo okupljati se mirno i bez oružja bez registracije ili dopuštenja. “Ali koga briga za ustav u Corona Njemačkoj?
Još jedan odlučujući čimbenik je nešto drugo u ovom kontekstu: priča koju Dreyer ponavlja o “radikalima”, “ekstremistima” kao stvarnim kolovođama ili čak glavnim pokretačima demonstracija, ne samo da čini očiglednu sprdnju svakoj stvarnosti (koju očevici, stotine tisuća građana koji sudjeluju u “Šetnjama” trenutno su svake večeri uvjerljivi, a to dokazuju i nebrojeni snimci akcija na internetu, ponekad ekstremista na skupovima uopće nema). To također predstavlja zloglasnu revalorizaciju brojčano zanemarene manjine kriminalnih slobodnjaka koji zlorabe Corona prosvjede kao pozornicu za nasilje i uništenje i sa zahvalnošću ih razotkrivaju mediji koji vole vlast u perverznom proširenju.
To neodgovorno izvrtanje stvarnog sada postaju svjesni i prvi mainstream novinari koji se, nakon pregleda mirnih marševa na licu mjesta, pitaju gdje bi trebali biti ti aktivisti " mržnje ", koji se stalno spominju u izvještavanju javnih servisa. " Većina kritičara mjera za borbu protiv korone ne širi mržnju ili agitaciju ", piše " Nordkurier " Mecklenburg-Zapadna Pomeranija u komentaru na vrlo kontroverznu rezoluciju koju je predložio državni parlament Schwerin, a koja bi trebala biti usmjerena na " radikalne kritičare korone mjere ". “ Ali ima li takvih ekstremista na demonstracijama?“, krivovjerno se pita list, a sam sebi daje odgovor: “ Sudionici demoa pripadali su – kako se to kaže – sredini društva: poduzetnici, zaposlenici, prosvjetni radnici, prodavači itd. Prosvjed je bio miran i miran. " Zapravo! I to nije slučaj samo na Baltičkom moru, već posvuda u Njemačkoj.
Nema komentara:
Objavi komentar